نویسنده (های) وبلاگ س.عیلمی‌زاده
آرشیو وبلاگ
      مامۆستا و خوێندکاران ()
  نویسنده: س.عیلمی‌زاده - ۱۳۸٢/٥/٢۱

امروز از « ژاوه‌روُ » برگشتم.

احساس پيروزي و بُرد با حضور پررنگ همكاران و دوستانم در دوره‌هايIT توأم شده است و از اينكه معلم كُرد را اينگونه لبريز از احساس نياز براي يادگيري مي‌بينم به آينده بسيار اميدوار مي‌شوم. همكاراني در كلاسم نشسته بودند كه به مرز بازنشستگي رسيده‌اند و كيلومترها راه را به شوق آموختن طي نموده و با ديدن پيشرفت‌هاي تكنولوژي ارتباطي و به منظور همراهي كاروان معلمان پيشرو چه زيبا بود ديدن همكاري كه تنها سرمايه‌اش را كه موتور سيكلتش بود به عزم خريد كامپيوتر در همان كلاس به مزايده گذاشت و قرار است امروز با برگشتنم به اينجا بيايد و به خريد سيستمي اقدام نمايد كه سيستم پوسيده‌ي آموزش سنتي را بتواند با آن دگرگون سازد!

يكي از شركت كنندگان در كلاس پدر فرانك ( از شاگردان امسال ) بود. وقتي بعد از اتمام كلاس به منزلشان كه در 10 كيلومتر محل كارگاه و در روستاي ديگري واقع شده، برگشتيم، هنوز به در ورودي نرسيده فرانك را ديدم كه دوان دوان به پيشوازمان آمده بود و مي‌خواست بفهمد كه آيا رقيب پرقدرتي برايش پيدا شده است كه او را از يكه‌تازي در ميدان كامپيوتر بياندازد! و چه‌قدر خوشحال شد آنگاه كه فهميد هنوز پدر با دخترش فاصله‌ي بسياري دارد و ممكن نيست جايگاهش به خطر بيافتد!!!

از آنجا كه تدريس در كلاس را هميشه با زبان كُردي انجام مي‌دهم بسياري از دوستانم از ترس آبروريزي به سبب جهل نسبت به زبان مادري! مجبور شده بودند از قبل به صورت دست و پا شكسته هم كه شده، به آموختن زباني اقدام كنند كه اجدادشان با بذل جان و مالشان حاضر به جايگزيني آن با زبان ديگري نشده‌ بودند و اينك اين امر چنان تثبيت شده است كه هيچ دشمني اينقدر احمق نخواهد بود كه بخواهد براي از بين بردنش به صرف بودجه بپردازد!

  نظرات ()
مطالب اخیر ۱۳٩٦/٥/۱٥ خێره‌کانی مردن له کوردستاندا! نیشتمانپه‌روه‌ر! هــه‌ڵـــه‌بــــجه! خه‌ڵک! شه‌ڵماش ره‌وگه ره‌وگه ئه‌م " که‌رکووک " ه ئاقیبه‌ت ....! ۱۳۸٦/۳/٩
کلمات کلیدی وبلاگ  
دوستان من   پرتال زیگور طراح قالب