نویسنده (های) وبلاگ س.عیلمی‌زاده
آرشیو وبلاگ
      مامۆستا و خوێندکاران ()
  نویسنده: س.عیلمی‌زاده - ۱۳۸٢/٦/۱

استخدام پاره وقت يا استثمار تمام وقت

ديروز آزمون استخدام معلمان حق‌التدريس در سراسر كشور برگزار شد و من هم به عنوان مراقب آن را از نزديك مشاهده كردم. سر جلسه‌ي امتحان بسياري از هم‌كلاسي‌هاي سابقم را كه از دانشگاه‌هاي معتبر فارغ‌التحصيل شده و اينك براي استخدام به عنوان معلم پاره‌وقت با هم رقابت مي‌كردند، ديدم. اين دوستان در صورت پذيرفته‌شدن در آزمون به ازاي هر ساعت تدريس مبلغ 500 تومان به عنوان حق‌الزحمه دريافت مي‌كنند و در هفته تنها مجاز به 18 ساعت تدريس‌ مي‌باشند. در روزهاي تعطيل هم چيزي دريافت نمي‌كنند، با اين حساب ماهيانه در صورتي كه در آن ماه تعطيلي رخ ندهد، با ضرب 18 در 500 و 4 هفته، عدد 36000 به دست مي‌ايد با واحد تومان!

خود حساب كنيد اوضاع روحي و رواني و اقتصادي چنين معلمي را. يكي از دوستان چندي قبل در « سيروان » مطلبي را با عنوان ( استخدام پاره وقت يا استثمار تمام وقت ) نوشته بودند كه گويا چندان به بيراهه نرفته بودند! مواظب باشيد هيچ‌وقت هواي معلم پاره‌وقت شدن به سرتان نزند!

  نظرات ()
مطالب اخیر ۱۳٩٦/٥/۱٥ خێره‌کانی مردن له کوردستاندا! نیشتمانپه‌روه‌ر! هــه‌ڵـــه‌بــــجه! خه‌ڵک! شه‌ڵماش ره‌وگه ره‌وگه ئه‌م " که‌رکووک " ه ئاقیبه‌ت ....! ۱۳۸٦/۳/٩
کلمات کلیدی وبلاگ  
دوستان من   پرتال زیگور طراح قالب