نویسنده (های) وبلاگ س.عیلمی‌زاده
آرشیو وبلاگ
      مامۆستا و خوێندکاران ()
  نویسنده: س.عیلمی‌زاده - ۱۳۸٢/٧/٢٥

يكم: سال‌ها پيش در همسايگي ما خانواده‌اي زندگي مي‌كردند با مادر پيري كه بسيار تظاهر به دينداري مي‌كرد و الحق در انجام فرايض هم كوتاهي نمي‌كرد. زمين‌هاي كشاورزي وسيعي داشتند با محصول بسيار. روزي او را هنگام گفتگو با مادرم در حالي ديدم كه ناراحت و شاكي نشان مي‌دادايشان معتقد بودند كه اگر اسلام درصد كمتري را به « زكات » اختصاص مي‌دادند بسيار بهتر و متعادل‌تر بود!!! بله، آن قسمت از دين را كه به ظاهر، به ضرر مادي ايشان منجر مي‌شد، نقد مي‌كردند و از آن گلايه‌مند بودند! ولي ديگر بخش‌هاي را آن با جان و دل پذيرا بودند!!!!!

دوم: در جامعه‌ي كنوني ما هم گرو‌ه‌ها و افراد بسياري را به سادگي مي‌توان يافت كه از كلمات و واژگان مقدس، در ذهن خود معاني و مفاهيم جديدي ساخته‌اند كه در راستاي منافع مادي و شخصيشان باشد و بخش‌هايي از آن را كه به زيانشان باشد، قبول ندارند!:

نتيجه‌گيري:

- « صلح » بسيار خوب است و بايد « تمدن‌ها » با يكديگر در راستاي رسيدن به آن «گفتمان»‌و « گفتگو»  انجام دهند! ولي چنان‌چه ديگري از آن حرف زد و جايزه گرفت و ما را تحت‌الشعاع عظمت شخصيتي خود قرار داد، بسيار « بد » است و نبايد از آن حرف زد چون اهميتي ندارد!!!

- « اصلاحات » بسيار خوب است! اما تا زماني كه «ديگران» به انجام اين كار مبادرت نموده و خود ما از انجام آن هر گاه كه به زيانمان باشد، خودداري كنيم!!!

- « دمكراسي » عجب چيز خوبي است! ولي آن قسمتهايش كه به رعايت حقوق «ديگران» مي‌پردازد، زياد جالب نيست!

  نظرات ()
مطالب اخیر ۱۳٩٦/٥/۱٥ خێره‌کانی مردن له کوردستاندا! نیشتمانپه‌روه‌ر! هــه‌ڵـــه‌بــــجه! خه‌ڵک! شه‌ڵماش ره‌وگه ره‌وگه ئه‌م " که‌رکووک " ه ئاقیبه‌ت ....! ۱۳۸٦/۳/٩
کلمات کلیدی وبلاگ  
دوستان من   پرتال زیگور طراح قالب