نویسنده (های) وبلاگ س.عیلمی‌زاده
آرشیو وبلاگ
      مامۆستا و خوێندکاران ()
  نویسنده: س.عیلمی‌زاده - ۱۳۸٢/٧/۳٠

امروز وقتي كه چهره‌ي برافروخته‌ي دخترانم را ديدم، اولين چيزي كه به ذهنم رسيد درگيري دوباره با خانم حسيني معاون جديد هنرستان بود( كه به علت ديدگاه‌هاي به شدت سنتي و ناتواني در درك واقعيات روز و اصرار بر اداره‌ي مدرسه به روش دوران غارنشيني! مدرسه دچار مشكلات بسيار شده است) كه سرآخر معلوم شد قضيه چيزي غير از اين بوده است:

ديروز شاگردانم بدون مشورت با من ( به جهت آشنايي با شيوه‌ي حل مسائل اينگونه) به منظور حل مشكلي به ديدار آقاي رئيس اداره‌ي آموزش و پرورش شهرستان رفته بودند و سه نفر از آنها به نمايندگي از طرف بقيه‌اي كه بيرون از اتاق منتظر ايستاده، ايشان را ملاقات كرده بودند. شيوه‌ي برخورد آقاي رئيس به حدي در نظرشان دور از شأن يك رئيس بوده كه ناچار از ترك اتاقشان مي‌شوند بدون اينكه رئيس قادر باشد سوألات چند نفر دانش‌آموز را ( كه به جرأت منطقي‌ترين شاگردان خاورميانه! مي‌دانم) به نحوي پاسخ دهند كه به قناعتشان منجر شودسر كلاس پس از اندكي سكوت معنادار، همگي با خنده وجود چنين رئيسي را به من و تمام همكاران تبريك گفته و به ما حسادت ورزيدند!

آخر «‌حاج عباس » رئيس و همشهري ارجمند، هر چند كه مي‌دانم عمراً از اينترنت استفاده ننموده‌ايد تا بتوانيد نوشته‌هاي ما را بخوانيد ( اكثر كارمندان اداره حتي از هجي كردن آن هم عاجزند! ) بچه‌هاي من حداقل انتظار دارند رئيسي كه 1200 معلم شهرستانشان را رياست ( و نه مديريت ) مي‌نمايند قادر باشند چند دختر دانش‌آموز را راضي از اتاقشان روانه نمايند ( پيش ذهنيت آقاي رئيس و ديگر معلمان شهر و منظقه از من، معلمي است كه به حدي به شاگردانش رو!!! داده است كه نمي‌توان حتي با آنها حرف زد!!! ) اگر پررويي! يعني توانايي بحث و بازخواست از اطرافيان و راحت بودن در ارتباطات اجتماعي با افتخار آنرا مي‌پذيرم!

«‌حاج عباس » عزيز، دخترانم به شدت از شما رنجيده‌اندبه خود بياييم و نسل كنوني را با نسل قبل كه از ابراز آزادانه‌ي عقايد عاجزند، مقايسه نكنيمبايد پذيرفت كه نمي‌توان جلوي حركت سيال و پوياي نسل كنوني را به سمت آنچه كه درست و مقدس مي‌پندارند، گرفت

  نظرات ()
مطالب اخیر ۱۳٩٦/٥/۱٥ خێره‌کانی مردن له کوردستاندا! نیشتمانپه‌روه‌ر! هــه‌ڵـــه‌بــــجه! خه‌ڵک! شه‌ڵماش ره‌وگه ره‌وگه ئه‌م " که‌رکووک " ه ئاقیبه‌ت ....! ۱۳۸٦/۳/٩
کلمات کلیدی وبلاگ  
دوستان من   پرتال زیگور طراح قالب