نویسنده (های) وبلاگ س.عیلمی‌زاده
آرشیو وبلاگ
      مامۆستا و خوێندکاران ()
  نویسنده: س.عیلمی‌زاده - ۱۳۸٢/۱٠/٦

« حیزبایه‌تی » و دمکراسی از نوع کُردی آن!!!

یکم:  متعاقب احتمال اعدام صدام حسین و موضعگیری برخی از رهبران اروپا پیرامون این موضوع٬ رهبران مذهبی غرب به این اظهارنظرها به شدت اعتراض کرده و آن را عملی غیر دموکراتیک نامیدند...!!!

دوم: گمان نکنم در طول تاریخ هیچ ملتی به اندازه‌ی ملت کُرد ژست دموکراسی به خود گرفته باشد و برای خوش‌آیند دیگران و اثبات این موضوع که ملتی بافرهنگ و قومی کهن با تمدن دیرینه است به طور مداوم احزابی که به شکل خودخوانده! نماینده‌ی ملت کُرد هستند (جالب اینجاست که ده‌هاحزب و گروه خود را تنها نماینده‌ی واقعی ملت میخوانند!) در خارج ادای روشنفکرهای دمکرات‌مآب را درآورده و در داخل وحشتناک‌تر از توتالیترترین گروهها، به کیش‌شخصیت و تطهیر رهبران خود پرداخته و آنها را عمو و ... نامیده و با تشدید روحیه‌ی عشیره‌ای و تقویت حس قبیله‌گری ملت، به یارگیری پرداخته و در این میان خود را مالک جان و مال (گه‌لی کورد) از همه‌جا بریده دانسته‌اند.

خوشبختانه «حیزبایه‌تی» کارکرد سنتی خود را از دست داده است. اینک احزابی که با اندک تأملی در تاریخچه‌ی حیاتشان هر کودک دبستانی٬ به سادگی خطاهای غیرقابل بخششی را خواهد یافت که آنها را از مقبولیت و متعاقب آن از مشروعیت خواهد انداخت٬ دیگر نمیتوانند تریبون اعلام خواسته‌های ملت حزب‌زده‌ای باشند که از «حیزبایه‌تی»! تنها ضرر دیده‌اند و آسیب و جراحت‌های غیرقابل درمان...

اینک هم چنانچه عموهایی که کم نیستند (ملت ما را ببین که هنگام تجربه‌ی دمکراسی از نوع کُردی! آن، و به هنگام ادعای وجود سیستم «فره‌ده‌نگی» هنوز هم به سبک اعصار گذشته از شدت احساس رهبرانشان را چون کودکی صغیر عمو و ... خطاب میکنند) بخواهند به نیابت از ملت خود٬ دنبال رهبران دیکتاتورساز غربی بروند (که خودشان آورده‌اند و پرورده‌اند و سپس برده‌اند و قاعدتاً جملگی خود شریک جرمند) و سخن از بخشش دیکتاتور دربندی بیاورند که در اوج فر و شکوه٬ رهبران معظم «گه‌لی کورد» بیچاره بر دستانش بوسه زدند و با آن خفت و خواری در بغداد و گرم در آغوش هم تصاویرشان را ملت قهرمان هم مشاهده نمودند٬ باز هم اثبات خواهند نمود که جامعه‌ی ما هنوز دوران کودکی را طی نکرده است و حافظه‌ی تاريخی بسیار بد ما را هم بیشتر از زمان نشان خواهد داد.

کلام آخر اینکه مادامی که بخواهیم همچنان پیرو بی‌چون و چرای رهبرانی باشیم که شخصیت پارادوکسیکال و متعارضشان اظهر من‌الشمس است و چنانچه قدرشناس شهدای بیشماری باشیم که فقط متعلق به ملت کُرد هستند و نه حزب و گروه خاصی٬ لازم است در نگرش احساسی خودنسبت به احزابی که تنها پاسدار منافع رهبرانشان هستند٬ تجدید نظر نموده و هر آن در نظر داشته باشیم که «تاریخ برای ملل بدوی و کوته‌اندیش هر آن در حال تکرار است».

 

 

 

 

  نظرات ()
مطالب اخیر ۱۳٩٦/٥/۱٥ خێره‌کانی مردن له کوردستاندا! نیشتمانپه‌روه‌ر! هــه‌ڵـــه‌بــــجه! خه‌ڵک! شه‌ڵماش ره‌وگه ره‌وگه ئه‌م " که‌رکووک " ه ئاقیبه‌ت ....! ۱۳۸٦/۳/٩
کلمات کلیدی وبلاگ  
دوستان من   پرتال زیگور طراح قالب