نویسنده (های) وبلاگ س.عیلمی‌زاده
آرشیو وبلاگ
      مامۆستا و خوێندکاران ()
  نویسنده: س.عیلمی‌زاده - ۱۳۸٢/۱٠/٢٥
عشق‌ورزيدن به انسان‌ها را بياموزيم!
دوستان ارجمند! مسئله‌اي كه مرا وادار به نوشتن مطالب اخير نمود، احساس نفرت و كينه‌ي عميقي است كه در نسل حاضر نمود يافته است و هر كسي كه كم‌ترين حد احساس مسووليتي نسبت به آنان و آينده‌ي سرزمين خود داشته باشد ملزم به اظهار حقايق است شايد راهي براي حل اين معضل يافته شود:
طبيعي است به عنوان كسي كه با نسل نوجوان و جوان كُرد سروكار دارم دارم و به سبب حضور در كردستان و لمس واقعيات از نزديك و با آگاهي از اين موضوع كه در تحولات آينده‌ اين قشر حرف اول را خواهند زد! از اين‌كه مي‌بينم حس انتقام آنهم در فرم كور آن در وجود جوانانمان ريشه دوانيده است و ترس و هراس از تكرار تجارب بسيار ناخوشايند و ناگوار گذشته‌ي نه‌چندان دور خودمان اولين موردي كه به ذهنم مي‌رسد، انتقاد از پديدآورندگان اين احساس خطرناك و بالقوه فاجعه‌آميز است: احزابي كه براي يارگيري و بدون رعايت قواعد بازي، به اتهام‌زدن‌هاي بي‌مورد و متقابل و «...» و خائن ناميدن يك‌ديگر پرداخته و به اغتشاش فكري جوانانمان كمك مي‌كنند! رسانه‌هايشان به وانمودسازي حقايق پرداخته و جريان صوفي‌گري و درويش‌بازي سنتي كُرد و دعواهاي آناها را در فرم مدرن آن تكرار مي‌كنند! آخر كُرد نبايد هرگز به اجماع نظر برسند! در هر خانواده‌اي چند نفر، يكي هوادار اين حزب و ديگري وفادار به آن گروه رشته‌ي مودت و احساس برادري را چنان گسسته‌اند كه حزبشان برايشان از اتحاد واجب‌تر است! آفرين به احزابكي! كه اينگونه به تفرقه و چنددستگي ما اراده فرموده‌اند! نمي‌دانم سركردگان اين افكار پوسيده و از رده‌خارج، كي به واقعيات پي برده و چه زماني حاضر به پذيرش اين حقيقت هستند كه «سياست» آن چيزي نيست كه آنها از طريق آزمايش و خطا و به قيمت فدا نمودن هزاران تن از سرمايه‌هاي اين ملت آموخته‌اند! آموخته‌هايشان همه وارونه و سروته است! بهتر است به جاي افشاندن تخم كينه و نفاق، بذر دوستي و عشق به انسان‌ها را به جوانانمان بياموزيم و از «جواني» و بي‌تجربگي‌شان سوءاستفاده نكنيم چرا كه عاقبت دستمان براي آنها هم رو خواهد شد! در هر حال و به هر شكلي آينده را چنان‌چه اين نسل با اين افكار نظامي و كشنده! و دور از ترحم و آكنده از نفرت رقم بزنند (كه خواهند زد)! بايد منتظر تجربه‌ي فاجعه‌ي بسيار وحشتناكي باشيم كه در وقوع آن همه‌ مقصر خواهيم بود!!!
  نظرات ()
مطالب اخیر ۱۳٩٦/٥/۱٥ خێره‌کانی مردن له کوردستاندا! نیشتمانپه‌روه‌ر! هــه‌ڵـــه‌بــــجه! خه‌ڵک! شه‌ڵماش ره‌وگه ره‌وگه ئه‌م " که‌رکووک " ه ئاقیبه‌ت ....! ۱۳۸٦/۳/٩
کلمات کلیدی وبلاگ  
دوستان من   پرتال زیگور طراح قالب