سرقت از موزه‌ی سنندج!

گويا دوروز پيش به تنها موزه‌ی سنندج دستبرد زده‌اند و ۱۴ شی‌ء باارزش تاريخی را سرقت کرده‌اند... ۸-۷ سال پيش و آن‌گاه که به لطف ۲ واحد بازديد از موزه، تمام موزه‌های تهران را گشتيم و اثری به جای مانده از تمدن اکراد نيافتيم! عاقبت از مسوول موزه‌ی ايران باستان سبب را جويا شديم و او فقط سکوت کرد!!! ما در روزنامه‌ها و صدا و سيما و رسانه‌های جمعی و از زبان رئيس‌جمهور فیلسوفمان! ملتی باستانی و قومی کهن هستيم اما اثری از تمدن ما ( که به گواه دوست و دشمن شکی در متمدن بودنمان نسيت!) در موزه‌های برادرانمان يافت می‌نشود و ... من‌هم سکوت می‌کنم! شما که علت را می‌دانيد؟!!!
/ 5 نظر / 3 بازدید

salam be maa ham sar bezanin

hiwa

albatte tooie 'JAMEEIE MADANI' az in joor ettefaghaie kochik ham pish miad.Hatman inbar ham dozdha mesle dafeie ghabl ke 'ghorane negl 'ra dozdidand,az nawadegane ba tamaddone 'KOOROSHE KABIR 'hastand.fekr mikonam hanooz ideie 'goftegooie tamaddonha' ba 'serghate az tamadonha' eshtebah shode.

راژان

هاوڕێیان سڵاو:ساتێكی خۆش و ته‌مه‌نێكی پرشنگدارتان بۆ ئاوات ئه‌خوازین.دلاقه‌یێكمان كردوه‌ته‌وه به‌ره‌و كێشه‌ی كورد به‌تایبه‌ت له كوردستانی ئیران.لێكۆڵینه‌وه‌ و راڤه‌ی رووداوه سیاسی و كۆمه‌ڵایه‌تیه‌كان مه‌به‌ستی سه‌ره‌كی ئێمه‌یه.تكایه‌ گوێمان له ده‌نگی یه‌كتر بێ بۆ تێگه‌یشتن له یه‌ك هه‌وڵ بده‌ین. بژی كورد و كوردستان

بانو

کاک صلاح فکر کنم تو موزه لندن بشه یه چیزایی رو پیدا کرد.تقریبا همش رو قاچاقی خارج کردن.

ا-هومت

سلام ؛ تنها چیزی که دارم بگم : متاسفم !