استخدام پاره وقت يا استثمار تمام وقت

ديروز آزمون استخدام معلمان حق‌التدريس در سراسر كشور برگزار شد و من هم به عنوان مراقب آن را از نزديك مشاهده كردم. سر جلسه‌ي امتحان بسياري از هم‌كلاسي‌هاي سابقم را كه از دانشگاه‌هاي معتبر فارغ‌التحصيل شده و اينك براي استخدام به عنوان معلم پاره‌وقت با هم رقابت مي‌كردند، ديدم. اين دوستان در صورت پذيرفته‌شدن در آزمون به ازاي هر ساعت تدريس مبلغ 500 تومان به عنوان حق‌الزحمه دريافت مي‌كنند و در هفته تنها مجاز به 18 ساعت تدريس‌ مي‌باشند. در روزهاي تعطيل هم چيزي دريافت نمي‌كنند، با اين حساب ماهيانه در صورتي كه در آن ماه تعطيلي رخ ندهد، با ضرب 18 در 500 و 4 هفته، عدد 36000 به دست مي‌ايد با واحد تومان!

خود حساب كنيد اوضاع روحي و رواني و اقتصادي چنين معلمي را. يكي از دوستان چندي قبل در « سيروان » مطلبي را با عنوان ( استخدام پاره وقت يا استثمار تمام وقت ) نوشته بودند كه گويا چندان به بيراهه نرفته بودند! مواظب باشيد هيچ‌وقت هواي معلم پاره‌وقت شدن به سرتان نزند!

/ 6 نظر / 3 بازدید
داوطلب کنکور 82

سلام و درود بر شما که با صداقت تمام مشکلات و مصايب اطراف خودتون و همدردی با ديکران رو به اين زيبايی می نويسيد. با آرزوی موفقيت برای شما وتمام کردها و مريوانی ها و در پايان ايرانيان صادق و جسور. ما نيز مشکلاتمان از اين حرفها بی نصيب نيست. به ما ۸۲ ای هانیز سر بزنید.که موجب دلگرمی یمان است.

ئه سرين

من یه دختر عمه دارم که سنندج هستند. فوق لیسانس ادبیات هم هستش. آخرین باری که همدیگه رو دیدیم هنوز کار نمی کرد. گفتم چرا؟ گفت اینجا کار کم هست و اگه هم باشه برای آقایونه! قرار بود بره آزمون شرکت کنه! ولی می گفت وقتی قرار نیست رسمی باشه هروقت که خواستن می ندازنت بیرون! فکر کنم لااقل شما امتیاز رو دارید که واستون کار هست!

ئه سرين

راستی اون قضیه صندوق من و دوستام و .... اساسنامه که نمی شه ولی اون چیزی که بود رو به همین آدرس میلتون میل زدم.

بانو

mamastaii kareki zoor be nerkha ke be dakhava le iran kas tavajohi pe naka.