امروز وقتي كه چهره‌ي برافروخته‌ي دخترانم را ديدم، اولين چيزي كه به ذهنم رسيد درگيري دوباره با خانم حسيني معاون جديد هنرستان بود( كه به علت ديدگاه‌هاي به شدت سنتي و ناتواني در درك واقعيات روز و اصرار بر اداره‌ي مدرسه به روش دوران غارنشيني! مدرسه دچار مشكلات بسيار شده است) كه سرآخر معلوم شد قضيه چيزي غير از اين بوده است:

ديروز شاگردانم بدون مشورت با من ( به جهت آشنايي با شيوه‌ي حل مسائل اينگونه) به منظور حل مشكلي به ديدار آقاي رئيس اداره‌ي آموزش و پرورش شهرستان رفته بودند و سه نفر از آنها به نمايندگي از طرف بقيه‌اي كه بيرون از اتاق منتظر ايستاده، ايشان را ملاقات كرده بودند. شيوه‌ي برخورد آقاي رئيس به حدي در نظرشان دور از شأن يك رئيس بوده كه ناچار از ترك اتاقشان مي‌شوند بدون اينكه رئيس قادر باشد سوألات چند نفر دانش‌آموز را ( كه به جرأت منطقي‌ترين شاگردان خاورميانه! مي‌دانم) به نحوي پاسخ دهند كه به قناعتشان منجر شود

… سر كلاس پس از اندكي سكوت معنادار، همگي با خنده وجود چنين رئيسي را به من و تمام همكاران تبريك گفته و به ما حسادت ورزيدند!

آخر «‌حاج عباس » رئيس و همشهري ارجمند، هر چند كه مي‌دانم عمراً از اينترنت استفاده ننموده‌ايد تا بتوانيد نوشته‌هاي ما را بخوانيد ( اكثر كارمندان اداره حتي از هجي كردن آن هم عاجزند! ) بچه‌هاي من حداقل انتظار دارند رئيسي كه 1200 معلم شهرستانشان را رياست ( و نه مديريت ) مي‌نمايند قادر باشند چند دختر دانش‌آموز را راضي از اتاقشان روانه نمايند ( پيش ذهنيت آقاي رئيس و ديگر معلمان شهر و منظقه از من، معلمي است كه به حدي به شاگردانش رو!!! داده است كه نمي‌توان حتي با آنها حرف زد!!! ) اگر پررويي! يعني توانايي بحث و بازخواست از اطرافيان و راحت بودن در ارتباطات اجتماعي با افتخار آنرا مي‌پذيرم!

«‌حاج عباس » عزيز، دخترانم به شدت از شما رنجيده‌اند

…به خود بياييم و نسل كنوني را با نسل قبل كه از ابراز آزادانه‌ي عقايد عاجزند، مقايسه نكنيم…بايد پذيرفت كه نمي‌توان جلوي حركت سيال و پوياي نسل كنوني را به سمت آنچه كه درست و مقدس مي‌پندارند، گرفت…

/ 8 نظر / 3 بازدید
banoo

اين خيلی خوبه که شاگردان شما از ابراز عقیده نمی ترسند متاسفانه به اسم حجب و حیا و مزخرفاتی از این دست دانش اموزان دختر رو به سکوت تشویق میکنن.

ا _ هومت

سلام ؛ من خودم بارها با اين مورد برخورد داشتم که يک نمونه‌ی اون برخورد مدير مدرسه‌ی ما بود - که مثلا بهترین دبیرستان شهر کرمانشاهه و باید لایقترین مدیران برای اداره‌ی اون انتخاب بشن - با دانش آموزانی که نسبت به يک موضوع و مخصوصا مديريت ايشان اعتراض داشتند که فورا با برخورد بد اين آقا و اين جمله‌ی معروف که : <هر کس که می‌خواد وايسه و هر کس که نمی‌خواد بياد تا پرونده‌ش رو بهش بديم و بره > مواجه می‌شدند .

kurd

سلام! شما کرد هستيد؟ اگر کرد هستيد من به شدت از شما درخواست می کنم که حتما هر چند روز يکبار به کردی بنويسيد.من نيمه پارس-نيمه کرد هستم ولی بايد بگويم که ما بايد حتما به کردی سخن بگوييم.من هم می خواهم اين زبان ايرانی شيرين را بهتر بياموزم.پس خواهشا به کردی بنويسيد!

hiwa

az inke be 'doxtaranat' in hame etememade be nafs dadeii besiar xoshhalm.agar 'doxtaranat ' iad begirand ke taghazaie xodeshan ra dobare tekrar konand, besiar behtar xahad bood.'semajat' ramze movaffaghiiat dar besiari az karhast.afrade movaffagh mamoolan kasani hastand ke tavanaiie shenidane jvabe 'na ' ra, bishtar az afrade digar darand.

آوات

آی از اين حاح عباسا!

banoo

کاک صلاح بی خبری!!!

احا

kak salah ( tre topiwa kilwek ba chand )) khoshit