خانم همکاری که مدیر دبستان دخترانه‌ای بود تعریف می‌کرد:
پس از مشاجره با یکی از همکاران از اتاق دفتر خارج شدم. دو نفر از دختران دانش آموز را در حین برخورد با یکدیگر دیدم و از فرط عصبانیت در حیاط دبستان سیلی محکمی را به صورت یکی از آنها کوبیدم...در این اثنا انگشترم پس از بالا آمدن دستم به مقنعه‌ی دخترک سیلی خورده گیر کرد و به میان گل و لای باغچه‌ی مدرسه افتاد... هنوز برای برداشتن آن خم نشده بودم که آن دختر سریع آنرا از لابه‌لای گلها یافته و با سرعت مشغول تمیز نمودن آن با گوشه‌ی مقنعه‌اش شد و پس از لختی آنرا با احترام تمام دودستی مقابل چشمان حیرت‌زده‌ام به من برگرداند...
نزدیک بود از خجالت و شرم بر زمین بیافتم... به اتاق دفتر برگشتم و همکاری را که ساعتی قبل با او مشاجره کرده بودم صدا زدم... با تعریف موضوع پیش آمده هر دو از اینکه بر چنین انسانهای لبریز از احساس و سالمی مدیریت میکنیم خجالت می‌کشيديم...!!!
/ 8 نظر / 3 بازدید
hiwa

adab az ke amooxti,az bi adaban

ماني

تنبيه بدنی کودکان يک امر قرون وسطايی و شديدآ عقب مانده است و از بی فرهنگی مطلق خبر ميدهد. ما ايرانيان بايد همگی دست به دست هم داده و با فعاليت زياد بکوشيم تا قانونی استوار برای جلوگيری مطلق از اين پديده شيطانی برقرار کنيم. به اميد روزی که ما هم به کاروان تمدن بپيونديم.

xalid azizi

ًڕێگا چاره‌ی هه‌ڵه‌ دوایی په‌شیمانی و شه‌رمه‌زاری له‌دوایه‌. مامۆستا ده‌بێ مامۆستا بێت نه‌ك پۆلیس. ئه‌و نه‌ریته‌ بێفه‌ڕو خراپ و ناڕه‌وایه‌ ده‌بێ نه‌مێنێ. ده‌بێ چیدیكه‌ ڕێگه‌ نه‌درێ مامۆستا به‌ناوی په‌روه‌رده‌وه‌ ئازاری منداڵان بده‌ن. ئه‌مه‌ یاسایه‌كی كۆنی به‌سه‌رچووه‌ و له‌ گه‌ڵ هیچ پێوانه‌یه‌كی مرۆڤایه‌تی نایه‌ته‌وه‌. تۆ بڵێی ئه‌و مامۆستایه‌ هه‌ر ته‌نیا خه‌جاڵه‌ت بووه‌ یان په‌ندێكیش فێر بوو بێت؟؟!!

banoo

قول ميدم کسی رو دعوا نکنم.

banoo va halaj

معلمی کار سختيه نه؟ولی من عاشق بحه هام خيلی دوست دارم يه روزی حداقل تو کلاس اول دبستان درس بدم!

مبین دهباشی

سلام . قرار بود يه چيزي واسه ي من بفرستين . پس چي شد منتظرم .

farhad

سلام ....مرسی سر زدی .همواره بنويس .. سربلند باشی........وبلاگ من عوض شده ادرسشو نوشتم.خوشحال می شم سر بزنی مرسی

niaz

ديگه به فقرا سر نمی زنی...