مدتي پيش و به هنگام برگزاري جلسه‌ي « انجمن اولياء و مربيان » از ميان اين همه مسأله تنها چيزي كه به كرات مطرح شد، بحث مزاحمت پسران دبيرستاني شهرمان بود كه هنگام تعطيلي مدارس روي مي‌دهد

… همگي معتقد بودند كه بايد با آنها برخورد فيزيكي صورت گيرد…وقتي به آنها گفتم اين افراد از ايادي استكبار جهاني! كه نيستند و همه پسران خود ما هستند ناراحت شده و چيزي نگفتند ( در واقع چيزي نداشتند كه بگويند! ) و وقتي كه از وزير گرفته تا معلم را … ناميدم مدير و معاون از ترس از اتاق جلسه خارج شدند كه مبادا مورد بازخواست قرار گيرند! و به تصديق گفته‌هايم متهم شوند!

نتيجه‌ي حاصل اين بود كه نيروي انتظامي چند روز قبل اين افراد را كه اكثراً دانش‌آموزند بازداشت و متعاقب آن زنداني نموده است. به همين سادگي صورت مسأله را پاك نمودن از عادات هميشگي و خصوصيات ژنتيكي ما شده است! آفرين به ملتي كه به جاي انديشيدن و راه‌حل منطقي براي مشكلات پيدا كردن، اين‌گونه افراد ناباب! را كه محصول فكر و بينش خودشان مي‌باشد، به ندامت‌گاه مي‌فرستند! چرا بايد ارضاي طبيعي‌ترين احساسات فرزندانمان را كه رابطه‌ي انساني بر اساس احترام متقابل و حفظ شؤون اخلاقي است بدين‌سان وحشتناك سركوب نمائيم!؟؟؟

ملتي كه تنها نقاط منفي قضايا را ببيند و از ارتباط دختر و پسر فقط موارد (جنسي) آن‌را در نظر بگيرد، با اين انديشه‌ي خرافي و وحشتناك، از همان اول آنها را از هم چنان جدا مي‌كند كه سرآخر چنين نتايجي به بار خواهد آمد. پدر يكي از شاگردانم كه خود معلم است در جواب من بلند شده و اظهار داشتند: با اين افكاري كه شما داريد لابد خواهيد گفت كه از فردا بدون روسري و پس‌فردا با

…به مدرسه بيايند! خانم مدير هم در تصديق آن فرمودند كه ديروز نفري گفته است كه يكي از بچه‌هاي كلاس كامپيوتر را با چنان حالت زننده‌اي! ديده‌ام گويا مي‌خواهد به ماه‌عسل برود! آخر خانم‌، آقا، ماه عسل رفتن كه كفر نيست! جرم شاگردم پوشيدن مانتوي روشن بود!!!

در هر حال همگي محكوميم به قبول واقعيات و ناچار از پذيرش حقايق موجوديم! خداوند تمام معلمان را به راه راست هدايت فرمايند!!!

/ 3 نظر / 3 بازدید
ماموستا

كاك صلاح عزيز شما بايد نيم‌نگاهي هم به سنت بياندازيد. لابد ولي دانش‌اموزي كه نام برده‌ايد دلايلي براي خود داشته‌اند كه چنين تفكري ماحصل آن است. خود بهتر از من مي‌دانيد كه در چنين مواردي انسان را با انواع و اقسام اتهامات مواجه مي‌كنند...

banoo

اه اه حالم از اين حجاب و این برنامه ها بهم میخوره.بابا جان اینا مثل اینکه یادشون میره . خود همین خانوم مدیر وقتی جون بوده ماه عسل که چه عرض کنم ماه مربا میرفته! ماها همه غیر عادی و غیر طبیعی بزرگ می شیم. این ماجرا منو یاد مینی چادر و مدیر عوضی دبیرستانمون انداخت .همین الان میرم تایپ میکنم.