امروز از « ژاوه‌روُ » برگشتم.

احساس پيروزي و بُرد با حضور پررنگ همكاران و دوستانم در دوره‌هايIT توأم شده است و از اينكه معلم كُرد را اينگونه لبريز از احساس نياز براي يادگيري مي‌بينم به آينده بسيار اميدوار مي‌شوم. همكاراني در كلاسم نشسته بودند كه به مرز بازنشستگي رسيده‌اند و كيلومترها راه را به شوق آموختن طي نموده و با ديدن پيشرفت‌هاي تكنولوژي ارتباطي و به منظور همراهي كاروان معلمان پيشرو چه زيبا بود ديدن همكاري كه تنها سرمايه‌اش را كه موتور سيكلتش بود به عزم خريد كامپيوتر در همان كلاس به مزايده گذاشت و قرار است امروز با برگشتنم به اينجا بيايد و به خريد سيستمي اقدام نمايد كه سيستم پوسيده‌ي آموزش سنتي را بتواند با آن دگرگون سازد!

يكي از شركت كنندگان در كلاس پدر فرانك ( از شاگردان امسال ) بود. وقتي بعد از اتمام كلاس به منزلشان كه در 10 كيلومتر محل كارگاه و در روستاي ديگري واقع شده، برگشتيم، هنوز به در ورودي نرسيده فرانك را ديدم كه دوان دوان به پيشوازمان آمده بود و مي‌خواست بفهمد كه آيا رقيب پرقدرتي برايش پيدا شده است كه او را از يكه‌تازي در ميدان كامپيوتر بياندازد! و چه‌قدر خوشحال شد آنگاه كه فهميد هنوز پدر با دخترش فاصله‌ي بسياري دارد و ممكن نيست جايگاهش به خطر بيافتد!!!

از آنجا كه تدريس در كلاس را هميشه با زبان كُردي انجام مي‌دهم بسياري از دوستانم از ترس آبروريزي به سبب جهل نسبت به زبان مادري! مجبور شده بودند از قبل به صورت دست و پا شكسته هم كه شده، به آموختن زباني اقدام كنند كه اجدادشان با بذل جان و مالشان حاضر به جايگزيني آن با زبان ديگري نشده‌ بودند و اينك اين امر چنان تثبيت شده است كه هيچ دشمني اينقدر احمق نخواهد بود كه بخواهد براي از بين بردنش به صرف بودجه بپردازد!

/ 5 نظر / 3 بازدید
مامور خدا

سلام اينم يه جا برای صحبت با خدا حتما شما هم حرفهايی برای گفتن داريد

خالید ‌عه زیزی/Australia

كاك سه‌لاحی به‌ ڕێزو خوێندكارانی خۆشه‌ویست سڵاوتان لێ بێت زۆر شادم له‌وه‌ی كه‌ ئێوه‌ له‌ كاروبارتاندا خۆشحاڵن. سپاس بۆ سه‌ردانه‌كه‌شتان هیوادارم به‌رده‌وام بن. هه‌ربژین و هیوای سه‌ركه‌وتن و خۆزگه‌ی سه‌ربه‌رزیتان بۆ ده‌خوازم.

بانو

slav har bar davam ben va sarkovto.

kurdishnews

طرح تقسيم عراق و اظهار نظرهاي مربوطه

hamid

slaw! kake Selah xozgem bew dilet. hiwadarem her serkewto bi. berasti nosinekanet(betaibeti helbestekan) chawian per kerdem le aw w gerandmyewe bo ladekani kurdistan. destekanet xosh bé w hiwadarem her le nosin da berdewam bi. dest xosh