يكم: سال‌ها پيش در همسايگي ما خانواده‌اي زندگي مي‌كردند با مادر پيري كه بسيار تظاهر به دينداري مي‌كرد و الحق در انجام فرايض هم كوتاهي نمي‌كرد. زمين‌هاي كشاورزي وسيعي داشتند با محصول بسيار. روزي او را هنگام گفتگو با مادرم در حالي ديدم كه ناراحت و شاكي نشان مي‌داد

…ايشان معتقد بودند كه اگر اسلام درصد كمتري را به « زكات » اختصاص مي‌دادند بسيار بهتر و متعادل‌تر بود…!!! بله، آن قسمت از دين را كه به ظاهر، به ضرر مادي ايشان منجر مي‌شد، نقد مي‌كردند و از آن گلايه‌مند بودند! ولي ديگر بخش‌هاي را آن با جان و دل پذيرا بودند!!!!!

دوم: در جامعه‌ي كنوني ما هم گرو‌ه‌ها و افراد بسياري را به سادگي مي‌توان يافت كه از كلمات و واژگان مقدس، در ذهن خود معاني و مفاهيم جديدي ساخته‌اند كه در راستاي منافع مادي و شخصيشان باشد و بخش‌هايي از آن را كه به زيانشان باشد، قبول ندارند!:

نتيجه‌گيري:

- « صلح » بسيار خوب است و بايد « تمدن‌ها » با يكديگر در راستاي رسيدن به آن «گفتمان»‌و « گفتگو»  انجام دهند! ولي چنان‌چه ديگري از آن حرف زد و جايزه گرفت و ما را تحت‌الشعاع عظمت شخصيتي خود قرار داد، بسيار « بد » است و نبايد از آن حرف زد چون اهميتي ندارد!!!

- « اصلاحات » بسيار خوب است! اما تا زماني كه «ديگران» به انجام اين كار مبادرت نموده و خود ما از انجام آن هر گاه كه به زيانمان باشد، خودداري كنيم!!!

- « دمكراسي » عجب چيز خوبي است! ولي آن قسمتهايش كه به رعايت حقوق «ديگران» مي‌پردازد، زياد جالب نيست!

/ 4 نظر / 3 بازدید
hiwa

in ra ham man ezafe konam ke dar hengame tablighat baraie riasate jomhoori 'kordha asiltarin nejade irani hastand' wali bad az entexabat wa pirooz shodan haman shahrwande darajeie 3, va ia aslan shahrwand nistand.

banoo

کاک صلاح گریه چطور؟جهت جمع آوری رای بسیار خوب است.ولی من دارم کم کم شک میکنم نکنه داشته به ریش ملت میخندید و اشکشون در آمده بود وماها فکر کردیم که رخسار منورشان اغشته به اشک است.

kaveh

سلام بلاگ قشنگی داشتی بچه کرجی ازت می خواد که به بلاگش سر بزنی موفق باشی